MENÜLER
BİZDEN HABERLER
TÜRK STEREOLOJİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDA...
Workshop on Stereology 9-10 September 2024 Departmen...
Tüm haberler...
DUYURULAR
Özet Kitapcık

 

1. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi

"1. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi", 6-8 Kasım 2012 tarihlerinde, Türk Stereoloji Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Samsun, Türkiye’de gerçekleştirildi. Etkinliğe Amerika, Danimarka, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tanzanya, Sudan ve Türkiye'den konuşmacılar bilimsel çalışmaların düzenlenmesi ve yazılması ile ilgili konular ve stereolojik yöntemler hakkında bilgilerini paylaştılar.

Yazarlar tarafından gönderilen “1. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi” sunumlarının özetlerini içeren kongre özet kitapçığına  Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

 

 Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Süleyman KAPLAN

 

 

3. Bilimsel Yazım ve Stereoloji Çalıştayı

"3. Bilimsel Yazım ve Stereoloji Çalıştayı", 6-8 Nisan 2014 tarihlerinde, Türk Stereoloji Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Samsun, Türkiye’de gerçekleştirildi. Etkinliğe Amerika, Danimarka, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tanzanya, Sudan ve Türkiye'den konuşmacılar bilimsel çalışmaların düzenlenmesi ve yazılması ile ilgili konular ve stereolojik yöntemler hakkında bilgilerini paylaştılar.

 

 

 Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Süleyman KAPLAN

 

 

 


 

 

2. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi

“2. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi” 2-5 Aralık 2015 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai'de gerçekleştirildi. Türk Stereoloji Derneği tarafından düzenlenen sempozyuma toplam 22 konuşmacı ve 73 katılımcı katıldı. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tanzanya, Sudan ve Türkiye'den konuşmacılar stereoloji ve bilimsel yazımla ilgili bilgileri paylaştılar. Kongrenin son gününde stereolojik teknikler uygulamalı olarak katılımcılara anlatıldı.

Yazarlar tarafından gönderilen “2. Asya ve Afrika Stereoloji Kongresi” sunumlarının özetlerini içeren kongre özet kitapçığına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Abdu ADEM

Prof. Dr. Süleyman KAPLAN


 

2. Sinirbilim Stereolojisi ve Bilimsel Yazı Sempozyumu

"2. Sinirbilim Stereolojisi ve Bilimsel Yazı Sempozyumu" 15-19 Mart 2016 tarihlerinde Nelson Mandela Afrika Bilim ve Teknoloji Enstitüsü'nde, Tanzanya'nın Arusha kentinde yapıldı. Bu sempozyum, Türk Stereoloji Derneği, Nelson Mandela Afrika Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ve TİKA işbirliğiyle düzenlendi. Sempozyuma toplam 32 konuşmacı ve 81 katılımcı katıldı.

Sempozyum üç başlık altında toplandı ve ilk iki gün sinirbilime, üçüncü gün bilimsel yazıya ve son gün de stereolojiye ayrıldı. Amerika, Mısır, Hindistan, Birleşik Krallık, Somali, Sudan, Tanzanya ve Türkiye'den konuşmacılar sinirbilim, bilimsel yazı ve stereoloji hakkındaki bilgileri paylaştı. Stereoloji çalıştayında ise katılımcılar stereolojik teknikleri öğrendi.

Yazarlar  tarafından gönderilen“2. Nörobilim Stereolojisi ve Bilimsel Yazı Sempozyumu” sunumlarının özetlerini içeren kongre özet kitapçığına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

 

Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Süleyman KAPLAN

 


 

 

3. Asya Afrika Stereoloji Kongresi

18-20 Aralık 2018 tarihinde Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde düzenlenen  3. Asya Afrika Stereoloji Kongresine ait resimleri http://www.stereoloji.org/galeri/foto/10 adresinde bulabilirsiniz.

Yazarlar  tarafından gönderilen“3. Asya Afrika Stereoloji Kongresi” sunumlarının özetlerini içeren kongre özet kitapçığına  Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

 

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Neelam VASUDEVA 

Prof. Dr. Süleyman KAPLAN

 

 

 

 

 

© 2014 - Türk Stereoloji Derneği